Kedimin Yatağa Işemesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, 7 aylık kedim yatağa çişini yapıyor. Malum artık yorganlar da serildi ve 2 kişilik yorgan makinaya atilamiyor... Benim için sıkıntı yok, silerim, yıkarım ama annem için çok büyük sıkıntı oluşturuyor. Tuvaletini fulll'den temizleyeli 1 hafta oldu daha, kumları pis değil yani. Evde bir kedim daha var ama onunla stres yaşadığını düşünmüyorum. Yeni bir kum kabı almayı mi denemeliyim? Hergun evde kaos oluyor bu minik yüzünden: ( ne fikir verirsiniz? Annemin sabri doldu taşmak üzere. Olanın o minik bebeğime olmasını istemiyorum. Lütfen yardım edin...

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısır değil ise işemesinin baş sebebi budur.
2 kedi ve tek kum var ise; bazı kediler sevmiyor bunu. 2 kediye mutlaka 2 kum kabı alın.
Kumu günlük temizleyin, parfümlü kullanmayın. yani rahatsız edici tüm etkenleri ortadan kaldırın.

Hiçbiri değil ise; bir süre o bölgeye girişine izin vermeyin unutsun:)

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısır değil ise işemesinin baş sebebi budur.
2 kedi ve tek kum var ise; bazı kediler sevmiyor bunu. 2 kediye mutlaka 2 kum kabı alın.
Kumu günlük temizleyin, parfümlü kullanmayın. yani rahatsız edici tüm etkenleri ortadan kaldırın.

Hiçbiri değil ise; bir süre o bölgeye girişine izin vermeyin unutsun:)
7 aylık, kisirlastirmadik daha... Yeni kum kabi almayi deneyecegim dediginiz gibi, kokusuz kum kullaniyorum. Cevabınız için teşekkür ederim, inşallah işe yarar: )

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
büyük ihtimal kısır olmadıgı içindir :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha hiç kizginliga girmedi kii ve dişi kedi yine de yapar mi

Erkek kediler artık standart denilebilecek şekilde kızgınlıkta püskürtme, idrar yapma yapıyor. ancak bu demek değil ki dişiler yapmıyor :)

yatağa yapıyorlar; tecrübeyle sabit. Benim Lunam 8 aylıkken kısırlaştı, 1 kere bile kızgınlıga girmemişti. Kısırlaştırma öncesi sadece 1 kere yatağa çişini yaptı.

İdrar olayını sormadım ancak veteriner bazı kedilerin cok geç kızgınlıga girdiğini , ya da cok düşük bir şekilde girdiği için belli etmediğini söylemişti.
hele ki öteki kedim lucy 4.5 ayllıkken kızgınlıga girmişti.

Tabi kesin değil siizn durumunuz, sabit bir yere yapıyorsa en azından idrar yollarında vs. problem olmadıgını varsayayabiliriz. Odaya girmesini engelleyin belki yeni bölge secmez :)

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Erkek kediler artık standart denilebilecek şekilde kızgınlıkta püskürtme, idrar yapma yapıyor. ancak bu demek değil ki dişiler yapmıyor :)

yatağa yapıyorlar; tecrübeyle sabit. Benim Lunam 8 aylıkken kısırlaştı, 1 kere bile kızgınlıga girmemişti. Kısırlaştırma öncesi sadece 1 kere yatağa çişini yaptı.

İdrar olayını sormadım ancak veteriner bazı kedilerin cok geç kızgınlıga girdiğini , ya da cok düşük bir şekilde girdiği için belli etmediğini söylemişti.
hele ki öteki kedim lucy 4.5 ayllıkken kızgınlıga girmişti.

Tabi kesin değil siizn durumunuz, sabit bir yere yapıyorsa en azından idrar yollarında vs. problem olmadıgını varsayayabiliriz. Odaya girmesini engelleyin belki yeni bölge secmez :)
Tamamdır çok teşekkür ederimmm

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba böyle durum yaşayanlar varsa yol göstermek için guncelliyorum. Benim 2 tane kedim var 1 tane büyük kapalı tuvalet bir tane de ayakkabı kutusunu tuvalet yapmıştım. Sonrasında yeni bir tane daha büyük kapalı tuvalet aldım, artık yapmıyor dışarıya 😻

• Beğen
Tepkiler: BZC