Sultan Papağanı Uçma Sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

SULTAN NECATİ

Hayvansever
Kus Dostu
5 yaşındaki Sultan Papağanım son bir kaç gündür uçmakta sıkıntı çekiyor. Sol taraf kanatlarının uzun olanları dökülmüş. Diğer tarafa göre kısa duruyor ve kanadını yukarda tutuyor Ayrıca sürekli titremesi var. Ne yapabilirim.
1692793476304412261271313506756.jpg

Çözüm
Biliyorum, konu açılalı bir ay olmuş ve ben yeni yazıyorum 😅. Yoğun olduğum uzun bir süreçte olduğum için telefona pek vakit ayıramıyorum.

5 yaşındaki Sultan Papağanım son bir kaç gündür uçmakta sıkıntı çekiyor. Sol taraf kanatlarının uzun olanları dökülmüş. Diğer tarafa göre kısa duruyor ve kanadını yukarda tutuyor Ayrıca sürekli titremesi var. Ne yapabilirim.Ekli dosyayı görüntüle 5549
Kuşunuzdaki durum hala var mı? Tüy döneminde uçmamak istemesi (özellikle kanat tüyleri döküldüğünde uçma performansı düşer), kanatlarda titreme olması normal bir durum. Ancak bu durum hâlâ devam ediyor mu?

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Biliyorum, konu açılalı bir ay olmuş ve ben yeni yazıyorum 😅. Yoğun olduğum uzun bir süreçte olduğum için telefona pek vakit ayıramıyorum.

5 yaşındaki Sultan Papağanım son bir kaç gündür uçmakta sıkıntı çekiyor. Sol taraf kanatlarının uzun olanları dökülmüş. Diğer tarafa göre kısa duruyor ve kanadını yukarda tutuyor Ayrıca sürekli titremesi var. Ne yapabilirim.Ekli dosyayı görüntüle 5549
Kuşunuzdaki durum hala var mı? Tüy döneminde uçmamak istemesi (özellikle kanat tüyleri döküldüğünde uçma performansı düşer), kanatlarda titreme olması normal bir durum. Ancak bu durum hâlâ devam ediyor mu?

Çözüm

SULTAN NECATİ

Hayvansever
Kus Dostu

Cevap için teşekkür ederim. Şu an normale döndü. Dediğiniz gibi tüy dökme dönemi nedeyle olmuş sanırım.

Ekli dosyalar

• 20230921_204956.jpg
    20230921_204956.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 10

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Cevap için teşekkür ederim. Şu an normale döndü. Dediğiniz gibi tüy dökme dönemi nedeyle olmuş sanırım.
Tüylerinde hâlâ bir bozukluk var, tüy dönemi henüz bitmemiş muhtemelen. Protein ihtiyacını karşılayacak şeyler vermeniz lazım, buna dikkat edin. Ve sık sık banyo yapsın.

Kullandığınız tünek kuşun ayağı için ince kalmış, biraz daha kalın bir ahşap tünek kullanın.