Kedi Karma Aşısı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhabalar dün yetişkin kedime karma aşı yaptırdım, daha önce yavruyken yaptirdigimda 21 gün sonra tekrarlanmıştı ama bu sefer veterinerimiz bir şey söylemedi. 21gun sonra götürmem gerekmiyor sanırım, değil mi?

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Yavruyken yapılan aşıların tekrarı ile yetişkinlikteki tekrarlar farklı oluyor. Veteriner hekiminize yine de bir sorun bir sonraki ne zaman diye. Yavruyken 1 yaşına kadar sık aşılama oluyor diye biliyorum.

BOBO

hayvanlar.net
Meraklı Üye
Egzotik Dostu
Genellikle karma aşılar iki doz halinde uygulanır: birincisi yavruyken, ikincisi ise birkaç hafta sonra yetişkinlik dönemine geçtikten sonra. İlk dozdan sonra belirli bir süre sonra yapılan ikinci doz, bağışıklık sistemini güçlendirir ve koruma sağlar.

Ancak, her veteriner kliniği farklı protokollere sahip olabilir. Bu nedenle, veterinerinizin belirlediği aşı programını takip etmek önemlidir. Eğer veterineriniz ikinci dozu hemen yapılmasını uygun gördüyse, size bu konuda bilgi vermesi gerekirdi.

Eğer veterineriniz 21 gün sonra bir tekrar dozu yapılması gerektiğini söylemediyse, muhtemelen ikinci dozunuzu daha sonra almanız gerekmeyebilir. Ancak yine de bu konuda emin olmak için veterinerinizi arayarak doğrulama yapmanız en iyisi olacaktır.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çok teşekkür ederim, yarın arayıp soracağım:)

• Beğen
Tepkiler: BZC

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilerde yavruyken kuduz hariç diğer aşılar ikişer doz yaptırılıyor.
bu sadece ilk aşı yılı için geçerli; ikinci yıla geçmeniz itibari ile her aşı 1 doza düşüyor.

geçmiş olsun

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedilerde yavruyken kuduz hariç diğer aşılar ikişer doz yaptırılıyor.
bu sadece ilk aşı yılı için geçerli; ikinci yıla geçmeniz itibari ile her aşı 1 doza düşüyor.

geçmiş olsun
Bir daha gidilmeyecek o zaman, yine de bugün ararım ben Cook teşekkür ederimm

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Rica ederim :)

Bende bu vesile ile fark ettim ki 4.5 aydır parazitleri unutmuşum kızlarıma :D

kedi.png

• Beğen
Tepkiler: BZC

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Uygulama kullanıyorsaniz uygulama adı alabilir miyim :)

benim telefonun hafızası dolu oldugu için hanımda yüklü, smartvet diye bir uygulamaydı sanırım. oradan bildirim vs. geliyormuş aşı zamanları. detayları takip edebiliyormuşuz.

ama veteriner şifre ve kullanıcı adı verdi de kullanabiliyoruz diye biliyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bu arada tek doz aşı fiyatları ne oldu 2024'de?

en on 450 idi.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
neredeyse 2 katına çıkmış.

2 kedi, iç dış karma, lösemi , kuduz bir de bu sene mantar yaptıracagım 7000 tl tutuyor neredeyse.

Neyse; kuduzu tarım köyişlerinden , iç dışı internetten alarak halletcem bi şekilde. teşekkürler :)

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
neredeyse 2 katına çıkmış.

2 kedi, iç dış karma, lösemi , kuduz bir de bu sene mantar yaptıracagım 7000 tl tutuyor neredeyse.

Neyse; kuduzu tarım köyişlerinden , iç dışı internetten alarak halletcem bi şekilde. teşekkürler :)
Benim de 2 kedim vardı düne kadar, dün kısırlaştırma sırasında kaybettim onu... Çimen'im kaldı sadece. Veterinerimiz şuana kadar 500den fazla operasyona girdiğini ve bunun sadece 2. Defa başına geldiğini söyledi. Uyanmış, idrarını falan yapmış sonra kalbi bir anda durmuş... İnternette bir yerde uyandığında yanında olmam gerektiğini duydum ve şuan kendimi çok suçluyorum. Var mı öyle bir şey gerçekten? Artık küçük kedimi kısırlaştırmaya cesaret edebilir miyim bilmiyorum...