Kedi Egzaması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhabalar dün kedimi veterinere götürdüm, egzaması olduğunu tespit ettik. Veterinerimiz yediği bir şeye bağlı olarak gelişebileceğini, mamasını degistirmemi söyledi. Önereceğiniz mama ne diye sorduğumda proplan önerdi. Proplan somonlu mama hakkında ne düşünüyorsunuz? (Kedim kısır değil) Bu fiyatlara daha güzel içerikli mama bulabilir miyim, proplan mamanın içeriği iyi mi sizce... Teşekkür ederim şimdiden

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam; kırmızı kabarcıklı ya da şiş tüy dökülmesi mi yoksa bölgesel tüy dökülmesi ancak orayı ısırıp kaşıması nedeniyle oluşan kırmızılık mı mevcut? Soruyorum cünkü 2. durum benim kedimde var ve her veteriner başka bir hastalık sallıyor.

Şu an yediği içeriğin tam tersini kullanman işe yarayabilir, tavuklu ise kümes hayvanı olmayan bir mama tipi. proplan kullandım ama gereksiz pahalı bence.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Selam; kırmızı kabarcıklı ya da şiş tüy dökülmesi mi yoksa bölgesel tüy dökülmesi ancak orayı ısırıp kaşıması nedeniyle oluşan kırmızılık mı mevcut? Soruyorum cünkü 2. durum benim kedimde var ve her veteriner başka bir hastalık sallıyor.

Şu an yediği içeriğin tam tersini kullanman işe yarayabilir, tavuklu ise kümes hayvanı olmayan bir mama tipi. proplan kullandım ama gereksiz pahalı bence.
Kafasında vardı, egzama denip aşı yapıldı. Şimdi eve geldim boynu böyle. Kaşıyor ve o yüzden kanıyor.. somonlu golosi kullaniyordum proplan aldim ama yine somonlu, tavuklu falan mı denemeliyim? Ve şimdi başka veterinere mi götüreyim sizce, siz napiyorsuniz

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Görsel yüklenmemiş sanırım bende çıkmıyor.

Açıkçası pek doğru teşhis olmuyor, mantar demişti eski veteriner. yeni bir yere götürdüm mantar değil alerjik olabilir bu dedi.

Crystalin sprey diye birşey var tüm açık yaralara iyi geliyor, bi ara bunu sıka sıka iyileştirmiştik ancak 2 hafta içerisinde yine popo bölgesi tüylerini ve arka dizlerini ısıra kemire mahvetti.

Balık alerjisi normalde duymadım; tavuk alerjisi oluyor genelde. Testleri vs. var ama alerji için hem çok pahalı hem de heryer yapmıyor. O nedenle sizinki için alerjik mi egzama mı yorumu yapsam doğru da olmaz.

Bende golosi kısır kullanıyorum yıllardır; şu an piyasada bulunamadıgı için 2 aylıgına golosi trimix e geçeceğim ton balıklı olan. haftaya vs. başlarım sanırım.

eğer ay sonuna doğru da iyileşme olmaz ise hipoalerjik bir britcare ya da royal canin denemek zorunda kalacagım, bu tip mamalarda cogu şey arındırıldıgı için genelde hayvanlara dokunan şeyler olmuyor içinde.

Acaba mama içeriğinden değil de mamadan mı diye düşündüm ama 2 kedim var birisi sapasağlam, bütün arkadaşlarıma da golosi önerdim herkes aşırı memnun. kan değerlerimiz de çok iyi. Büyük ihtimal alerjen bir durum var bizde; belki, sizde de olabilir.

3 yıl sonra bi alerji geliştirdi sürekli yediği mamaya diye tahmin ediyorum.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Görsel yüklenmemiş sanırım bende çıkmıyor.

Açıkçası pek doğru teşhis olmuyor, mantar demişti eski veteriner. yeni bir yere götürdüm mantar değil alerjik olabilir bu dedi.

Crystalin sprey diye birşey var tüm açık yaralara iyi geliyor, bi ara bunu sıka sıka iyileştirmiştik ancak 2 hafta içerisinde yine popo bölgesi tüylerini ve arka dizlerini ısıra kemire mahvetti.

Balık alerjisi normalde duymadım; tavuk alerjisi oluyor genelde. Testleri vs. var ama alerji için hem çok pahalı hem de heryer yapmıyor. O nedenle sizinki için alerjik mi egzama mı yorumu yapsam doğru da olmaz.

Bende golosi kısır kullanıyorum yıllardır; şu an piyasada bulunamadıgı için 2 aylıgına golosi trimix e geçeceğim ton balıklı olan. haftaya vs. başlarım sanırım.

eğer ay sonuna doğru da iyileşme olmaz ise hipoalerjik bir britcare ya da royal canin denemek zorunda kalacagım, bu tip mamalarda cogu şey arındırıldıgı için genelde hayvanlara dokunan şeyler olmuyor içinde.

Acaba mama içeriğinden değil de mamadan mı diye düşündüm ama 2 kedim var birisi sapasağlam, bütün arkadaşlarıma da golosi önerdim herkes aşırı memnun. kan değerlerimiz de çok iyi. Büyük ihtimal alerjen bir durum var bizde; belki, sizde de olabilir.

3 yıl sonra bi alerji geliştirdi sürekli yediği mamaya diye tahmin ediyorum.
Fotoğrafı eklemeyi unutmuşum 🙈 Ben de napsam bilemedim cuma günü egzama için aşı tekrarı olacaktı o zamana kadar durayım ve crystalin kullanayim inşallah iyi olur. Çok geçmiş olsun

Ekli dosyalar

• IMG-20240304-WA0000.jpg
    IMG-20240304-WA0000.jpg
    57.9 KB · Görüntüleme: 7

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
yok bu daha farklı birşey egzama olabilir. bizim bildiğin çıplak kaldı o bölgeler, kemire kemire kanatıyor kendi.

evet deneyin o spreyi herkes öneriyor, memnunum. cok gecmiş olsun

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
yok bu daha farklı birşey egzama olabilir. bizim bildiğin çıplak kaldı o bölgeler, kemire kemire kanatıyor kendi.

evet deneyin o spreyi herkes öneriyor, memnunum. cok gecmiş olsun
Elimde crystalin sprey bittiği icin veterinere gittim almak için, aşı yapılmasına rağmen kaşınmaya devam ettiğini de söyledim ve tek çare boyunluk o zaman dedi. Yarın aşı tekrarı vardı hem de boyunluk takılacak galiba(tasmadan bile nefret ediyor nasıl olacak bilmiyorum..), ilk önce farklı veterinere gitmeyi düşünüyorum hem fikir almak için. Tam olarak bilip guvenebildigim bir veteriner de yok maalesef Isparta'da... Çok teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun, böyle bir durum yaşayan olursa diye güncelleme yapacağım

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu tip birşey alabilirsin. benım kedi de o plastik yakalıkla hiçbirşey yapamıyordu ama bununla gayet rahat.

images

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu tip birşey alabilirsin. benım kedi de o plastik yakalıkla hiçbirşey yapamıyordu ama bununla gayet rahat.

images
Son durumumuz şimdilik böyle 1 hafta boyunluklu idare edecekmisiz. Sizinkini de gösterdim böyle bir şey varsa bundan alayim diye yokmuş, petshoptan alacaktım ama çok da gerek kalmadi alışmaya başladı yavrucak... Yapılan aşı da kortizon muş bu arada..

Ekli dosyalar

• 17099899499992436987948986992400.jpg
    17099899499992436987948986992400.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 5