Sultan Papağanım Yemek Yemi̇yor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

dmrcnlf

Hayvansever
Kus Dostu
papağanım henüz iki aylık.eve bir hafta önce geldi ve sürekli birlikte olduğumuz için bana fazlasıyla alıştı.kafeste durmaktan nefret ediyor uyumak üzere olsa bile anında çırpınmaya başlıyor.( eğer biz odada olmazsak biraz ötüp sakinleşiyor.)odadan gidersem geleyim diye ötüyor veya peşimden geliyor,üstümde uyuyor.fakat fark ettik ki çok az yemek yiyor ve yemlerin çoğuyla oynuyor.kursağı boş ve zorlamamıza rağmen dolmuyor.başta bunun kafes korkusundan olabileceğini düşündük.( kafese alışması için kapağını açık bırakıp yediriyorduk fakat başında durmamızı istiyor acele acele yiyor çıkıyordu hemen.) sonrasında tamamen kafes dışında keyfine göre vermeye biraz zorlamaya başladık dün.aslında fazlasıyla yedi ama çoğuyla oynadığı için yine yeterli gelmedi.(bu arada dışkıları gayet normal hatta baya bir dışkılıyor.)kuruluk yaşaması en korktuğum şeylerden biri olduğu için bugün kursak besleme yöntemiyle tüm kursağını doldurduk.hava aydınlanır aydınlanmaz kafeste debelendiği için ve benle birlikte tüm gün dolaştığı için yorgundu ve biraz benle uyudu ve kustu.daha sonra rahatça uyuması için kafese koydum fakat her zaman debelenen öten kuş hiç ses çıkarmadı.tam uyumuyor da öylece duruyor.kendisine bir şey olmasından çok korkuyorum.onun bana bağlandığı kadar ben de ona bağlandım.ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20230607_174607.jpg
    IMG_20230607_174607.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20230607_130155.jpg
    IMG_20230607_130155.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20230607_130159.jpg
    IMG_20230607_130159.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20230607_130030.jpg
    IMG_20230607_130030.jpg
    4.6 MB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20230607_124404.jpg
    IMG_20230607_124404.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 5

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Merhabalar, elle beslemeyi nasıl yaptınız (kursaktan mı, gagadan mı) ve hangi marka mamayı kullandınız?

Günlük yediği yemin yaklaşık ne kadar olduğunu söylenebilir misiniz.

dmrcnlf

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar, elle beslemeyi nasıl yaptınız (kursaktan mı, gagadan mı) ve hangi marka mamayı kullandınız?

Günlük yediği yemin yaklaşık ne kadar olduğunu söylenebilir misiniz.
Kursaktan yaptık.Markayı bilmiyorum babam en yakındaki pet shoptan kabuksuz yem aldı ve onu cici bebeyle toz haline getirdik.Su ekleyip verdik.Fazlasını kustu.Ama cici bebe vermememiz gerekiyormuş.Bir dahakini internetten alacağız.
Bir haftaya yakın oldu geleli.İlk günler 4-5 saatte bir dal darının bir kısmını yiyordu.Dün kursak beslemesi yaptığımız için sabah yedi ve yatmadan biraz yedi.Açıkçası darı yediği için miktarı tam söyleyemiyorum ve kendisi bi kısmıyla oynuyor.Kabuğunu atıyor ve yemiyor.Bugün biraz zorladım sabah 7.30ta uyandık birlikte.Dört kere darının başında yemesi için zorladım iki darı vardı ve biri küçüktü.İkisinden de az kaldı şu an ama yerde de kabuğu soyulmuş bir miktar var.Şimdi uyuyor ama hemen önce bir çay kaşığının yarısı kadar da susam yedirdim.Kursağı dolu mu tam anlamıyorum ama çok şişkinlik yok hala.Ama son zamanlarda en çok yediği günlerden biri bugün.Kusura bakmayın fazla uzun oldu ama her şeyi açıklamak istedim.