Safkan Alman Kurdumu?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

erencan60

Hayvansever
Kopek Dostu
IMG-20220403-WA0002.jpg
arkadaslar bu has alman kurdumu yoksa melez olan Alman kurdumu. Araştırma yaptım yüksek ve düşük belli cinsleri varmış. Fakat anlayamadım yardımcı olan varsa çok makbule geçer teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG-20220403-WA0001.jpg
    IMG-20220403-WA0001.jpg
    384.7 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20220207_151428.jpg
    IMG_20220207_151428.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 9
Çözüm
Kırma mı safkan mı o konularda genel olarak bilgim zayıftır ama sizinkisi net şekilde kırma, belli oluyor.
Safkan alman kurtlarının göz renki koyu renkli olur, boyun derisinde sarkma olmaz. Arka ayakları, duruşları da köpeklere göre biraz farklıdır, aşağıdaki görsellerden anlayabilirsinkz. Ve kuyrukları püsküllu, uzundur.
Alman-Kurdu-Undo-von-Petworld.jpg
Roager´s+Zalsa+schæfer+tæve_008.jpg
deutscher-schäferhund-hundeschule-1024x809.jpg

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kırma mı safkan mı o konularda genel olarak bilgim zayıftır ama sizinkisi net şekilde kırma, belli oluyor.
Safkan alman kurtlarının göz renki koyu renkli olur, boyun derisinde sarkma olmaz. Arka ayakları, duruşları da köpeklere göre biraz farklıdır, aşağıdaki görsellerden anlayabilirsinkz. Ve kuyrukları püsküllu, uzundur.
Alman-Kurdu-Undo-von-Petworld.jpg
Roager´s+Zalsa+schæfer+tæve_008.jpg
deutscher-schäferhund-hundeschule-1024x809.jpg

Çözüm

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Alman kurdu cinsi köpeklerin en belirgin iki özelliği vardır. Bunlardan biri düşük bel, diğeri ise uzun tüylü olmasıdır.
Safkan alman kurdu cinsi köpeklerde bu iki özellik muhakkak yer alır. Sizin dostunuzda bunları göremiyorum. Safkan olduğunu düşünmüyorum ancak bir taraftan kurt melezi olduğunu söyleyebilirim.

Maşallah, çok güzel köpek. Tüyü kadar ömrü uzun olsun.

erencan60

Hayvansever
Kopek Dostu
Ekli dosyayı görüntüle 5097Ekli dosyayı görüntüle 5098Ekli dosyayı görüntüle 5099
Teşekkür ederim cevabınız için .... İnternete araştırmıştım yüksek belli olanlar da var diye 2 cinslermis diye fakat yanılmışım :(.
Alman kurdu cinsi köpeklerin en belirgin iki özelliği vardır. Bunlardan biri düşük bel, diğeri ise uzun tüylü olmasıdır.
Safkan alman kurdu cinsi köpeklerde bu iki özellik muhakkak yer alır. Sizin dostunuzda bunları göremiyorum. Safkan olduğunu düşünmüyorum ancak bir taraftan kurt melezi olduğunu söyleyebilirim.

Maşallah, çok güzel köpek. Tüyü kadar ömrü uzun olsun.
Teşekkür ederim cevabınız için...

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu