Messor Kraliçem Yumurtladı Fakat Suyu Çok Az Durumda

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

emredersiniz

Hayvansever
EklemBacakli Dostu
Arkadaşlar merhaba messor kraliçemin yumurtladığını fark ettim fakat su seviyesine baktığımda pamuğun diğer tarfında çok çok az suyun kaldığını gördüm yeni tüpe aktarırsam karınca stres olur diye düşündüm ama emin de değilim. Ne yapmam konusunda yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Stres olma ihtimali var. Bir şekilde su takviye etme durumunuz yok mu?

emredersiniz

Hayvansever
EklemBacakli Dostu
Suyu iğne ile pamuğun arkasına su basarak anca takviye ederim ki bunun sonucunda bir aksilik çıkarsa boğulma durumu var. Transfer aparatı aldım biraz daha suyu var sanırım biraz stres olucak ama normal transfer edeceğim başka çaresi yok gibi gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: BZC

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Daha önce transfer ettiniz mi? Stres oldular mı? Aynı ırklarda bile farklı stres olma durumları olabiliyor.

emredersiniz

Hayvansever
EklemBacakli Dostu
Daha önce transfer ettiniz mi? Stres oldular mı? Aynı ırklarda bile farklı stres olma durumları olabiliyor.
Evet, aynı karıncayı sanısam 2 kez transfer ettim biraz tecrübeliyim. Bugün klasik transfer denedim bi 5 dakika coverını çıkarttım gözlemledim her şey yolunda gibi gözüküyordu fakat yeni tüpü yanına koyduğum anda daha pamuğu çıkartmaya çalışırken tüpe dokunduğum zaman adeta çıldırdı. Kaçmaya çalışıyor gibiydi yumurtaların üstünden koşuyor yumurtlar sarsılıyor, pamuğu tüm gücüyle ısırmaya çalışıyor gibiydi. Yumurtaları gördüğüm an transfer aparatı ve outworld almıştım. Sanırım transfer için onları kargolarını bekleyeceğim ona yetecek biraz daha su var.

• Beğen
Tepkiler: BZC