Köpeğim Kaşınıyor Ve Tüy Döküyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

kayralojii

Hayvansever
Kopek Dostu
Arkadaşlar merhaba benim kırma bir goldenım var fakat kendisi aşırı şekilde kaşınıyor ve kaşınan yerleri sadece köpeğin koltuk altları ilk sağ tarafta vardı şimdi sol koltuk altında da var tüy dökmesi mevsimsel mi bilmiyorum halıda yatar genelde ve halı yumak yumak tüy oluyor arka bacağındaki bazı tüyleri çekiyorum geliyor konuyu şöyle özetleyeyim öğrenciyim ve benim fazla bir bütçem yok mantar aşısı yaptırdım geçmedi şimdi de veteriner nexcard diye bir ilaç uygulayayim diyor benim bütçem bu ilaca yetiyor ama veteriner bu ilacı kullanınca gececeginden emin de değil bende kesin bir sonuç bulup paramı ona vereyim dedim çünkü şimdi nexcard yaptirip gecmeze bu sefer elimden hiçbir şey gelmeyecek lütfen beni linclemeyin öğrenci olduğum halde 6 kedi 1 köpek sahibiyim bazı zamanlar yetemiyorum resim koyamadim kabul etmiyor tekrar deneyeceğim

BOBO

hayvanlar.net
Meraklı Üye
Egzotik Dostu
Köpeğinizin kaşınmasının birkaç farklı nedeni olabilir. Bunlar arasında alerjiler, parazitler (örneğin pireler veya keneler), mantar enfeksiyonları, cilt enfeksiyonları veya stres gibi faktörler bulunabilir. Veterinerinizin önerdiği ilaç, muhtemelen bu tür sorunlara karşı etkili olabilir.

Ancak, veterinerinizin ilacın etkili olup olmayacağı konusunda emin olmaması anlaşılabilir bir durum. Veterinerinizin önerdiği ilacı kullanmadan önce, köpeğinizin kaşınmasının nedenini belirlemek için farklı bir veteriner muayenesi yapılmasını öneririm. Bu şekilde, köpeğinizin sorununun ne olduğunu ve nasıl tedavi edilebileceğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Ayrıca, köpeğinizin sağlığı için önemli olan bir diğer faktör de düzenli olarak tüylerini fırçalamaktır. Bu, tüy dökülmesini azaltabilir ve köpeğinizin cildini ve tüylerini daha sağlıklı tutabilir.

Son olarak, köpeğinizin sağlığı için en iyi kararı almak için veterinerinizle birlikte çalışmanız önemlidir.