Kedimi kısırlaştırdım ama hala dışarıyı istiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim arada bir dışarı çıkıp eve gelmeye alışıktı. Bebekliğinden beri biz bakıyoruz şu anda neredeyse 1.5 yaşında. Operasyon olalı 4 güne yakın oldu ama hala dışarıyı istiyor. İstanbul'a getirdik Adana'dan (mecburiyet) ve dışarıda oynatabileceğimiz bir yer yok. Ayrıca artık tamamen evde kalmayı dert etmemesini istiyoruz. Ne yapabiliriz?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
ev kedilerinin dışarı gönderilmesini hatalı buluyorum. Karmaşa yaşıyorlar.

Hiç dışarda yaşamamış kedi bile dışarıya cıkmak için çırpınıyor. Cıksa ne yapacak kendininde fikri yok :)

Evde dursun, mıyıklasın ağlasın ama yine de salmayın. Oyun oynatın, evdeki dolaşma alanını geniş tutun.

Ama dediğim gibi her türlü o pencere kapı dibinde nöbet tutacak, yapacak birşey yok

limerain

Hayvansever
Kedi Dostu
ev kedilerinin dışarı gönderilmesini hatalı buluyorum. Karmaşa yaşıyorlar.

Hiç dışarda yaşamamış kedi bile dışarıya cıkmak için çırpınıyor. Cıksa ne yapacak kendininde fikri yok :)

Evde dursun, mıyıklasın ağlasın ama yine de salmayın. Oyun oynatın, evdeki dolaşma alanını geniş tutun.

Ama dediğim gibi her türlü o pencere kapı dibinde nöbet tutacak, yapacak birşey yok
Zamanla alışırlar mı? İçim gidiyor, bazen de uyutmuyorlar. Kendim için neyse de yanımıza ablam taşındı onun gözüne batmasını istemiyordum yoksa sokağa salacağımdan değil.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
yatma saatinden önce oyun oynatıp yorun.

Acıkcası azalır mı emin değilim. Benim 2 kedim var. Birisi her sabah beni içeri alın beni sevin diye kapıyı tırmalıyor, öteki de manzaralı odanın kapısını tırmalayıp açmamız için başka kapıyı tırmalıyor. kapıyı acınca da peteğin üstüne cıkıp dışarı baka baka bağırıyor

Nordre

Hayvansever
Kopek Dostu
10 yıl evde oturmuş kedi bile dışarı alışınca içeri girmek istemiyor.